Нереални очекувања што ги имаат мажите!

31 мај, 2020
neralni ocekuvanja

Секој од нас има одредени очекувања од нашиот партнер. Некои се доста реални, а други се целосно нереални, но секогаш се присутни. Дали тие постојат поради  сликите за совршени мажи и жени кои сме биле бомбардирани од таблоидите, или дали се таму заради нашиот стремеж да бидеме со некој што ќе  ги исполни нашите соништа?Всушност, во секое друштво постојат одреден вид навики за појави и случки. Навиката за перцепција за еден вид на луѓе, однесување и гледање на нештата водат до фактот дека сите ние (или барем повеќето) имаме исти очекувања. Во голем дел, сугерирано ни е како треба да изгледаат работите дури и пред да ги видиме со наши очи.Како резултат, нашиот хоризонт на очекувања е исполнет со слики што претходно успеваме да ги видиме. Општеството, културата и образованието се клучни фактори што го исполнуваат хоризонтот на нашите очекувања. Проблемот се создава кога сме изненадени од она што го гледаме, и отстапува од нашите очекувања. Случајот не се разликува во однос на жените, ако ги прашате мажите.Нашето општество има одредена перцепција кога станува збор за перцепцијата на жени. На мажите им се сугерира уште од рана возраст, каде е „местото на жената“ во неговиот живот, но и воопшто во општеството. Почитувајте ги исклучоците што можат да се издигнат над овие предлози, но огромното мнозинство мажи сè уште веруваат дека тоа е – место на жената во кујната и со деца.

Кои се сите нереални очекувања што денешните мажи ги имаат кај своите жени / девојки?

Тие очекуваат девојките секогаш да изгледаат совршено

Драги дами, немојте да се шминкате скришно додека тој смета дека вие спиете, за да изгледате фантастично кога тој ќе ги отвори очите. За тоа навистина нема потреба. Иако изгледате боженствено со шминка и совршена фризура, треба да му дадете на вашиот маж можност да ве сака и со вашиот природен изглед.

Тие сакаат убава девојка со облини, која исто така е витка како манекенка

Одлучете се. Не можеме да бидеме и едното и другото истовремено. Мал број на обични девојки кои не се супер модели, имаат совршени облини и околу 50 кг. На крајот на краиштата, ниту вие од него не очекувате дека тој ќе биде атлетски изграден и ќе има мускулна маса како бодибилдер, зарем не?

Тие очекуваат да бидат целиот ваш свет

Секоја девојка која се грижи за своето момче, ќе се погрижи тој да не се сомнева во нејзината љубов, иако има други луѓе во нејзиниот живот што ги знаела пред него. Ним најмногу им пречат вашите машки пријатели. Ако, не дај боже, еден од нив е вашиот поранешен дечко, тие едноставно не можат да се помират со тоа. Заради стабилен однос, тие очекуваат да ги прекинете сите ваши врски со луѓето кои не им одговараат. Не правете го ова под никакви околности.

Тие сакаат да ги прочитате нивните умови

Иако женската интуиција е нејзиното најсилно оружје, жената навистина не знае да ги чита мислите на својата сакан, без разлика колку верува во тоа. Иако кога знаеме некого доволно добро, ние во голема мера можеме да претпоставиме што сака, не можеме со сигурност да го тврдиме во 100% од случаите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi