НОВ ХОРОР: СЕКСУАЛЕН ТРЕНД ПОМЕЃУ МЛАДИТЕ ДЕВОЈКИ: Внимателно прочитајте за што станува збор, целосно е ЛУДО

26 август, 2020
693293_sex_ls

На машките во принцип не им пречи ваквото однесување на жените, но сепак им е криво што немаат друга шанса да се „покажат на дело” и да ги исправат работите, бидејќи таа девојка едноставно нема да им даде втора шанса.

 „За пола ноќ” е се пораширен феномен помеѓу секусално активните девојки, но и мажи. Ако се прашувате што е тоа, одговорот е многу едноставен. Тоа е обид за секс за една ноќ, кој се завршил неславно.

За разлика од некогашните дами, младите девојки немаат нерви, а ниту време да го губат со мажи кои не им одговараат во кревет, но ни на оние кои се препијани за акција.

Затоа, ако  видат дека ситуацијата не се одвива како што треба не го дочекуваат ниту утрото, а ниту чекаат партнерот да заспие за кришум да се искрадат од креветот среде ноќ, туку ја пресекуваат работата во корен.

Ако треба, ќе ги соберат своите партали и ќе си отидат на пола (лош) секс. Од 2011та година, а особено со пораст на популарноста на Тиндер, апликација за необврзувачко “дружење” со луѓе кои се во близина, овој феномен е наречен “half night stand”.

Додека кај мажите вообичаена пракса е да избегаат од местото на случувањето веднаш по оргазмот, жените си одат, бидејќи оргазмот изостанал. Со други зборови штом ќе сфатат дека нема да го добијат она што го сакаат, дамите во истата секунда си одат дома, за да се поштедат и себеси и дечкото од понатамошен срам.

На машките воглавно не им пречи ваквото однесување на жените, но сепак им е криво што немаат друга шанса да се “покажат на дело” и да ги исправат работите, бидејќи таа девојка едноставно нема да им пружи втора шанса.

Вакивиот “пробај па ако не чини бегај” секс е најпопуларен помеѓу дваесет годишните девојки, но и повозрасните го прифаќаат овој тренд. Во 21 век необврзувачкиот сексе нешто во кое многумина уживаат, но никој не сака на сила. Во суштина знаете како се вели “кога нешто не оди, не оди”.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris