Одлуката е донесена: Забрането е водење љубов со луѓе кои не живеат во исто домаќинство!

21 октомври, 2020
секс

Населението е поделено во зони


На паровите што живеат во зоните 2 и 3 во Велика Британија повеќе не им е дозволено да имаат сексуални односи освен ако не живеат во исто домаќинство.

Обединетото Кралство е поделено на три зони со цел да се контролира Корона вирусот во однос на сериозноста на мерките, а на која зона припаѓа одредена област зависи од бројот на случаи во таа област.

Мерките, првично донесени во јуни, забрануваат сексуални односи со лица со кои не живеат, а оние кои се во стабилна врска да имаат сексуални односи, додека сексуални односи со други лица сè уште беа забранети.


Сепак, со зголемувањето на бројот на заразени, повторно стапи забраната за парови кои не живеат заедно, во зависност од зоната во која живеат.

Исклучок се луѓето кои се регистрирале како дел од таканаречениот систем „support bubble“, во кој едно лице може да биде во група со друго домаќинство.

Според надлежните институции, целта на ваквите мерки е да се прекине синџирот на пренесување на вирусот помеѓу домаќинствата, особено затоа што вирусот најлесно се пренесува во затворен простор.


Паровите кои не живеат заедно и кои не влегуваат во „support bubble“, под услов да се придржуваат до мерките на социјална дистанца, така што нема секс на отворено.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum