Овие четири хороскопски знаци се несомнено најдобри во сексот!

23 октомври, 2020
ссексс

Ако барате партнер кој би можел да ве задоволи во креветот во сите аспекти, тогаш треба да побарате еден од овие четири хороскопски знаци, кои според астрологијата се најдобри партнери во сексот


Одличниот секс често е резултат на природна компатибилност со вашиот партнер, но се чини дека одредени астролошки знаци имаат својствен дар за обезбедување задоволство. Се прашувате кои хороскопски знаци се најдобри во кревет? Четири се издвојуваат меѓу сите други.


Најмоќните аспекти на нивната личност блескаат во најтемните и најсветлите спални соби, а нивните дарови на слушање, внимание и приврзаност резултираат во страст што не можете да ја чекате.

Без понатамошно разочарување, овие четири хороскопски знаци се, според астролозите, најдобри во кревет:

 1. Риба
  Нека не ве лаже нежната и навидум мирна природа на емпатичните Риби. Овие карактеристики не ги прават пасивни, но им овозможуваат да се синхронизираат со вашите потреби. Тие се природно приврзани и брзо го прилагодуваат своето однесување за да се чувствувате што е можно попријатно.Рибите ќе откријат кога се чувствувате најчувствителни и ранливи и наместо да го искористат, ќе најдете безбедно прибежиште во нив. Сексот со Риби сигурно ќе биде незаборавно искуство водено од страсти.
 1. Близнаци
  Предизвикувачки и заводлив Близнак може да биде волшебен љубовник. Можеби вашиот флерт започнал малку непредвидливо, како да не сте сигурни дали тој воопшто сака да ве однесе дома или да ја продолжи вечерта со вас. Овој непредвидлив заштитен надворешен слој е честопати штит за почувствителната страна на Близнаците. Затоа тие се толку одлични во кревет.Можеби дури и ќе одите дома со Близнаци и вечерта ќе започне „филм нереален“ за вас, ќе се соблечете и ќе се упатите кон спалната соба. Сите неочекувани пресврти што ќе ги почувствувате со Близнаците, ќе ве одведат во „возење живот“. Иако нема да знаете што ќе се случи кога возењето ќе заврши, сигурно ќе знаете дека се исплатило.
 1. Лав
  Живиот, топол Лав има магнетна енергија што делува вкусно и опојно. Лавовската природа изневерува привлечна харизма која кога ќе се фокусира на романтиката ќе ве одведе на пат без враќање. Додека страста на Лео во кревет на почетокот може да биде малку преинтензивна, наскоро ќе ве обземе големо чувство на сигурност.
  Лавот би можел да се определи за покреативен и театарски пристап кон предиграта, како што е играњето улоги. На почетокот можеби ви изгледа чудно, но Дивиот Лав може да биде само страствената промена што ја баравте во спалната соба. Не плашете се да експериментирате со Лав. Нека започнат игрите.

4.Вага
Вагите се познати по тоа што прават пријатели каде и да одат и се во можност да создадат основна врска со скоро секој што ќе го сретнат. Затоа не е изненадувачки што умерените и дарежливи Ваги имаат тенденција да бидат сочувствителни и дарежливи и во спалната соба и можат вистински да уживаат во тоа само кога знаат дека нивниот партнер е задоволен. Вагите не мора да преземат одговорност во спалната соба, но ако им дадете предлог или јасни упатства, тие со задоволство ќе ги слушаат вашите најскриени желби.

Вагите секогаш бараат совршена рамнотежа. За време на вашето интимно патување, Вагите ќе се потрудат вашето искуство да биде што поисполнето.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum