Овие хороскопски знаци воопшто не треба да бидат во врска

8 мај, 2020
хороскоп

Пронаоѓањето на љубовта во својот живот е една од најтешките задачи што треба да ги направиме во текот на животот. Оние што веруваат во хороскопот, добро знаат за карактеристиките на индивидуалните знаци, а ѕвездите можат однапред да утврдат кој хороскопски знак би можел да им одговара и да ги комплетира.

Сепак, можеби е подобро прво да откриете со кого не треба да започнете љубовна врска.

Bustle ги објави најлошите можни комбинации на хороскопски знаци, па ако веќе сте во долга и среќна врска со несоодветниот знак – вие сте исклучок.

ОВЕН – најлоши партнери за Овенот се Рак и Јарец

БИК – најлоши партнери за Бикот се Лав и Јарец

БЛИЗНАЦИ – најлоши партнери за Близнаци се Лав и Риби

РАК – најлоши партнери за Рак се Овен, Рак и Јарец

ЛАВ – никако не би требало да биде со Бик и Скорпија

ДЕВИЦА – најужасна врска Девицата ја чека со Девица, Стрелец и Риби

ВАГА – Близнаци, Вага и Стрелец се најлошите партнери за Вага

СКОРПИЈА – за овој занк најлоши партнери се Овен и Лав

СТРЕЛЕЦ – најлоша врска имаат со Бик и Рак

ЈАРЕЦ – најлоша врска има со Овен и Лав

ВОДОЛИЈА – во љубовта најмалку се сложуваат со Бик и Рак

РИБИ – најмалку среќа во љубовта имаат со Риби, Вага и Лав