Овие прашања може да ја предвидат вашата љубовна врска

13 јули, 2020
Screenshot_2020-05-21 Ova pitanja mogu da predvide budućnost ljubavne veze Odgovorite na njih krajnje iskreno(4)

Гари В. Левандовски, професор по психологија на Универзитетто Монмаунт, ги составил овие 15 прашања кои ќе ви помогнат да откриете дали вашиот моментален партнер е за вас.

Дали вашиот партнер ве прави подобра личност и дали е тоа обострано ?

Дали ви е пријатно при споделување на чувствата, да се потпрете еден на друг и да не се грижите дека другата личност може да си замине ?

Дали се прифаќате еден со друг такви како што сте, без да сакате да промените нешто ?

Кога ќе се појави несогласување дали комуницирате без негативности ?

Дали заедно донесувате одлуки во врската ?

Дали повеќе размислувате со терминот „ние“ отколку со „ти“ или „јас“ ?

Дали еден на друг би си ги провериле профилите на социјалните мрежи и сметките во банка ?

Дали имате добро објектино мислење еден за друг ?

Дали твоите и неговите другари сметаат дека имате добра врска ?

Дали во вашата врска има прељуба, љубомора и контролирање ?

Дали ги делите истите погледи во однос на вредностите, политиката, религијата, важноста на брачната заедница и родителството ?

Дали сте спремни да ги жртвувате своите потреби, цели и желби еден за друг?

Дали сте емотивно стабилни ?

Дали сте сексуално компатабилни ?

Професорот рекол дека ако на овие прашања кои се комбинација на научно истражување и интуиција одговорите со ДА, вашата врска ќе биде трајна.

Ако одговорите со не тогаш извесно е дека вашата врска нема да трае долго.

– Тоа што на некои прашања можете да одговорите со да не значи дека тоа е добра врска. Учењето во врската не претставува опасност за врската туку темел за добра врска.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi