Овие три хороскопски знаци најтешко се справуваат со раскинувањето

27 јули, 2020
horoskopski znaci koi najtesko se spravuvaat so raskinuvanje

Раскинувањето на врската никогаш не е лесно и секоја личност се справува со разделбата на различен начин. Додека некои брзо продолжуваат, многу луѓе често го задржуваат гневот во себе, што може да трае со години, и тие едноставно не можат да се помират со фактот дека врската е завршена.

Некои можат да одат толку далеку, што не можат да се смират се додека не се одмаздат. Овие три хороскопски знаци најтешко го лекуваат скршеното срце.

Скорпија

Припадниците на овој хороскопски знак се многу страствени љубовници. Најтешко им е да го прифатат раскинувањето , особено ако нивниот партнер ги остави ненадејно и грубо. Нивната прва реакција може да помине мирно, а потоа може да се претвори во гнев и фрустрација, што може да се претвори во желба за одмазда. Скорпиите можат да бидат огорчени и лути долго време заради разделбата, а во некои случаи може да трае со години. Затоа често желбата за одмазда го води нивното срце, сè додека конечно повторно не најдат љубов и не започнат нова врска.

Јарец

Јареците имаат потреба да анализираат сè, како во деловниот, така и во приватниот живот. Тие сакаат да ги поврзат коцките бидејќи се добри во логистиката и наоѓаат одговори. После раскинувањето, повеќето Јарци започнуваат процес на само-анализа за да заклучат што тргнало наопаку во врската и честопати се обвинуваат себеси. Меѓутоа, кога ќе сфатат дека партнерот е подеднакво одговорен за разделбата, тогаш тие се лути. Тие можат да развијат такви интензивни негативни чувства што почнуваат да ја мразат личноста што ја сакале до вчера. На Јарците обично им треба многу време да ја прифатат разделбата и да се ослободат од гневот.

Вага

Членовите на овој знак имаат потреба од рамнотежа и хармонија, па љубовната пауза може да ја наруши рамнотежата во нивните животи. Ова е една од причините зошто Вагата е тешко да прифати пауза и стануваат вознемирени и лути. Интересно е што, иако честопати во себе горат од гнев, Вагата се преправа дека го продолжила животот и дека се е во ред. Тие се склони кон манипулација, па од друга страна можат да го прогонуваат партнерот, постојано да го повикуваат или да измислат одредени игри за да се обидат да го вратат во нивните животи.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi