Пат до фантастичен оргазам – Испробајте го овој едноставен трик!

28 мај, 2020
seks

Добриот секс делува како ослободување, а гласното стенкање е дел од процесот и ви овозможува целосно да се потопите во задоволство, според експертите за секс и љубов.

– “Жените стенкаат за време на сексот за некако да комуницираат со своите партнери и да им дадат до знаење дека уживаат во тоа што партнерот го прави” – вели Никол Бурати, експерт за секс и љубовни врски.

“Една студија покажа дека колку подлабоко доживувате сексуално искуство, толку помалку се потиснуваат звуците што ги создавате во тоа време. Вашето сопствено стенкање служи на тој начин што ја зајакнува вашата возбуда” –  вели д-р с. Лора Минц, автор на „Becoming Cliterate“.

– Кога жената се стенка додека води љубов, грлото се отвора, дишењето се забавува, а мускулите на дното на карлицата се релаксираат.Тоа може да доведе до зачудувачки оргазам – додаде Лора.

Сепак, има луѓе кои не се гласни за време на сексот, тивки се и не произведуваат гласни воздишки и стенкања – и тоа е потполно во ред.

– “Гласните звуци им помагаат на некои луѓе да се возбудат и да доживеат задоволство, додека други сметаат дека е досадно. Понекогаш гласното стенкање или дури и врескање одговара на сегашното расположение, а понекогаш и повеќе сакате да уживате во тивок секс. Важно е да го направите она што ви прави да се чувствувате добро” – вели Никол Бурати.

Може ли да се научи гласното стенкање?

-“Искрено, тоа е нешто што го препорачувам. Обидете се да стенкате гласно додека сте сами. Следниот пат, препуштете се на гласно стенкање за време на мастурбацијата. Започнете со длабок здив, а потоа издишувајте полека и воздивнете така што ќе се слушне. Потоа, обрнете внимание на тоа како тоа влијае на сексуалното искуство и дали после тоа се чувствувате добро” – советува Бурати.

“Исто така, обидете се да разговарате за тоа со вашиот партнер и обидете се да водите љубов погласно. Имајте на ум дека јачината на стенкањето и други звуци што се појавуваат за време на сексот, варираат од личност до личност и не постои универзално правило за ова. Затоа е важно да обрнете внимание на сопственото искуство и да го извлечете најдоброто од тоа. Важно е да се опуштите и да се препуштите на задоволството.Имајте на ум дека лажењето во врска не е пожелно, затоа воздржете се од глумење оргазам и лажно стенкање- тоа нема да и помогне на вашата љубовна врска или сексуален живот на никој начин”-пренесува Лора.

Како и во сите аспекти на животот, искреноста е најдобриот начин да ја направите љубовта поинтимна, опуштена, пријатна, а со тоа и повозбудлива.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi