“Педесет нијанси на екстаза”: Најдобрите пози во сексот за многу повеќе блискост помеѓу партнерите

17 јули, 2020
Annotation 2020-07-16 193428

Позите во кои се свртени еден спрема друг се добри кога сакате да покажете љубов, и приврзаност, се гледате во очи во тек на сексот или ја допирате другата личност колку можете, објаснува Мариса Бенет, авторка на сексуалниот прирачник “Педесет нијанси екстази”

Додека партнерката седи во вашата прегратка, лесно е да ги пуштите рацете да лутаат и да истражуваат.

Клуч

” Сите имаме навика да ја следиме рутината и лесно е да завршиме на оние исти зажарени точки кои ги допираме секој пат. Затоа, кога ќе ја пробувате оваа поза, пуштете ги рацете нека се обидат да си играат на некои нови начини” , советува Бенет.

Во очи можете да се гледате и ако партнерката легне на страна со свиткана нога пред себе. Партнерот се сместува меѓу нејзините нозе и влага во неа. Рацете му се на нејзиот грб.

“Позата клуч е интимна, но таа положба може да предизвика вкочанетост во грбот и рамењата. Затоа маслото за масажа нека ви биде при рака. Ова е одлична поза затоа што партнерката се витка под невообичаен агол, што овозможува да се припијат еден до друг” вели Бенет.

Креветот како потпирач

Ако сакате да се гледате во очи во стоечка позиција, искористете го креветот. Партнерот нека застане до креветот, свртен со грбот. Партнерката нека го прегрне со рацете, нека ги подигне нозете на кревет и нека ги постави стапалата од двете страни на неговото тело. Тој со една рака ја привлекува кон себе, а со другата ја држи под бедрото како помошен ослон. Таа може потпирајќи се на креветот, да се подига и спушта.

Образ до образ

Партнерката нека легне на стомак на ивицата на креветот потпирајќи се со рацете на подот. Партнерот се испружува преку неа , а дланките ги става на подот покрај нејзините. Затоа што партнерот се потпира на рацете на подот со својата тежина не го згмечува градниот кош на партнерката. Така ќе можете да бидете образ до образ,и да си шепотите еден на друг се што ќе посакате.

Исполнета ја својата мечта

Партнерката нека се качи на повисока површина, пример на стол. Висината на површината најдобро е да ја одредите спрема неговата висина. Ако мора да стои на прсти или да се наведне, барајте друга. Таа нека се сврти со грбот и клекне со раширени нозе. Рацете може да го стави пред себе како подршка. Тој стои исправено, а карлицата би требало да му биде потполно доближена  до нејзината позадина.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi