Пет мисли што минуваат низ главите на мажите кога ќе видат жена голa

29 јули, 2020
Annotation 2020-07-28 191915

Голото женско тело има хипнотизирачка моќ над мажите. Кога една жена се соблекува пред нив, тие забораваат на сè друго и сакаат да се препуштат само во своите задоволства, но и во задоволствата на партнерката. И, што всушност поминува низ главите на мажите кога ќе видат жена гола?

Многу жени мислат дека нивните партнери размислуваат само за несовршености кога ги гледаат своите голи тела, но машките дури и не го гледаат тоа што ние жените го сметаме за недостаток. Прочитајте подолу што минува низ нивните глави во тој момент.

1. Остани кул

Кога жената се соблекува пред мажот, без разлика колку пати ја виделе сцената, сè во неговото тело „подивува“. Срцето им чука побрзо, крвта им се влева во препоните, главата им е зашеметена, па не можат да размислуваат трезвено. Тие не сакаат да остават впечаток дека никогаш порано не виделе гола жена, поради што се обидуваат да останат ладни и трезвени. И всушност тие повеќе би почнале да викаат со среќа и возбуда.

2. Обиди се да издржиш …

Мажите достигнуваат оргазам побрзо од жените, не само што треба да вложат дополнителни напори, туку и да го одложат сопственото задоволство на задоволството на жената. Затоа, иако повеќе би сакале да водат љубов диво, понекогаш мора да водат љубов во побавен ритам со кој, барем се надеваат, ќе можат во исто време да го достигнат истото.

3. Да знаев само што сака да направам.

Не плашете се да не насочите малку. Нашата работа е многу полесна кога ни давате повратни информации. Шепнете ги вашите желби на уво, преместете ги рацете таму каде што сакате тие да бидат, преземете контрола и покажете ни што ве возбудува, им велат мажите на жените.

4. Јас сум толку среќен

Мажите едноставно се презаситени со чувство на благодарност кога ќе видат жена гола.

5. Зошто таа воопшто може да се чувствува несигурно?

Мажите исто така имаат свои несигурности, но сепак им е тешко да ги разберат „кочниците“ на жените кога се толку фасцинирани од телото на жената. Ако жената ги покрива градите со рацете и не може да се опушти целосно, вистински маж ќе стори сé за да се чувствува добро. Овие несигурности навистина не им пречат на мажите, но тие претпочитаат кога жената гордо им ја покажува целата своја убавина.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi