ПРИКАЗНА НА ЖИВОТОТ Моментот кога ја соблече облеката знаев дека е вистинската жена Ова го чекав Цел Живот

25 август, 2020
412511_zena_ls

Не е важно дали преферирате црвена или боја на кожа

Ако мислите дека бојата на вашата интимна долна облека не е важна, многу грешите..

Интересно е што трендот се промени во последните 10 години, а 72% од жените избираат долна облека во боја на кожа и полесни нијанси.

Дона Досон, експерт за долна облека, објаснува што вели секоја боја за жените.

Светли бои како црвена, жолта или портокалова боја можат да создадат чувство на возбуда и виталност и навистина да го зголемат крвниот притисок и отчукувањата на срцето“, вели Дасон.

Боја на кожата – ова се природни, опуштени луѓе кои стојат цврсто на земја и немаат што да кријат.

Црвена боја – страсна, енергична и не двоумат да бараат што сакаат. Нишаните на расположението и потребата за драма се дел од нејзината привлечност.

Пинк – романтична и нежна личност на која и треба внимание. Сензуален и никогаш не презема иницијатива.

Црно – силни и моќни луѓе, кои не се срамат да бидат „груби“ во кревет. Овие жени се многу шармантни и страсни.

Бело – невино, но исто така и отворено за различни предлози. Жените кои ја избираат оваа боја обично се одлични студенти.

Зелена – храбра и спремна да ризикува.

Портокалова – разиграна и секогаш подготвена за забава.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris