Психотерапевтката открива што да направите кога вашиот партнер не може сексуално да ве задоволи!

13 декември, 2020
fec51c439531c16517c6


На психотерапевтката Деидре и приоѓа жена која не може да доживее кулминација со нејзиниот партнер и таа открива како да се справи со тоа.


Деидре, психотерапевтка од Велика Британија, одговара на писма од луѓе кои ги откриваат своите животни проблеми, најчесто поврзани со љубов и секс. Овој пат, 40-годишна жена се пожалила дека е девица се додека не го запознала сегашниот партнер.

“Имав прекумерна тежина и се срамав од своето тело, но конечно најдов човек кој навистина ме сака за каква личност сум. Тој ми вели дека сум многу привлечна за него и убава… Многу експериментираме во сексот, пробуваме сè, но едноставно тоа не е тоа“. Нејзе и се чини дека сè уште не го „исклучила“ минатото и некои комплекси, па истото ја спречува да се релаксира во кревет и да ужива во сексот. Никако не може да постигне оргазам со партнерот.

Деидре и рече да побара помош и да се обиде да открие каква траума тоа го предизвикала, ако не се сеќава точно. “Обидете се да откриете што ве возбудува и ви помага да постигнете оргазам. Искрено разговарајте со вашиот партнер за проблемот и најдете заедно неколку методи”.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi