СТАРИТЕ КИНЕЗИ ВЕДНАШ ЗНАЕЛЕ ПО ЛИЦАТА КОЈ КАКОВ Е: Цртите на лицето откриваат какви сте во сексот! Еве КАКО…

21 ноември, 2020
кинези

Верувале или не, тоа е возможно!

Имено, експертот за љубовни врски Трејси Кокс, тврди дека карактеристиките на лицето можат да ги откријат вашите сексуални преференции. Ова се базира на 3.000-годишната кинеска практика на читање лица.
Замислете колку би било одлично, врз основа на првиот поглед на нечие лице, да откриете сè за него. Што сака или не сака, каква личност е, но и каков љубовник е.

Звучи добро, нели?

Верувале или не, тоа е возможно. Имено, експертот за љубовни врски Трејси Кокс, тврди дека карактеристиките на лицето можат да ги откријат вашите сексуални преференции. Ова се заснова на 3.000-годишната кинеска практика на читање лица.

Сè што треба да направите е да разгледате нечии веѓи, бојата на очите, формата на носот и усните и ќе разберете каков љубовник е.

Во суштина, поголемите веѓи значат поголем сексуален нагон. Ретките веѓи значат дека сте повеќе духовни од сексуални.
Очи – Доколку имате потемни очи значи дека сте страствени, топли и отворени. Луѓето со сини очи и зелени очи се креативни во сексуалниот живот, но честопати се и неверни партнери, додека луѓето со кафени очи се сметаат за родени авантуристи и го сакаат интензитетот и разновидноста во креветот.

Малиот нос е симбол на скромни сексуални желби, а оние кои се малку заоблени – сензуалност. Луѓето со искривен нос се многу страствени, многу се љубопитни и сакаат невообичаени пози. Оние со зашилен нос се романтични и верни, не сакаат чудни пози, претежно сакаат „класика“, како мисионерски пози.

Големите и полни усни откриваат дека сте сензуални, несебични љубовници, а малите усни дека сте имагинативни и инвентивни. Полната усна е карактеристична за хедонистите во сè, дури и во љубовта, додека тенка долна усна е одраз на студените и резервираните љубовници. Луѓето со долги или широки усни се одлични во кревет, обожаваат да експериментираат, но сакаат и да уживаат.
Уши – Луѓето со мали лобуси на ушите се отворени и посветени во врската, а оние со поголеми уши се сметаат за сензуални и страствени љубовници.

Прсти – Ако мислите дека сето ова е глупост, треба да имате во предвид дека всушност бројни студии покажаа дека зад сите тврдења, има некоја наука. Должината на прстите може да каже многу за вашата личност. Ненадејниот пораст на тестостеронот, во развојот на фетусот, кај момчињата особено влијае на должината на прстот, исто и другите луѓе со висок тестостерон имаат подолг среден прст и пократок показалец.
За двата пола, овие врски со прстите се во корелација со работи како што се преземање ризик, агресија и атлетска способност. Кај жените, тоа е поврзано со хомосексуалните склоности. Така што прстите можат да кажат многу за вашата сексуална ориентација.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi