Сте слушнале ли за новиот тренд кој на средина на сексуалното возбудување го става ѓумбирот?

27 август, 2020
sentot-setyasiswanto-2VePbF_YRK8-unsplash-1140x570

Ѓумбирот е намирница за која се пишува со години. Постојат многу придобивки од оваа храна за нашето здравје. Дали знаевте дека ѓумбирот станува сè попопуларен и во спалната соба. Се прашувате како? Откриваме што се крие зад новиот сексуален тренд наречен “figging”.

Ѓумбирот не е ниту сладок ниту горчлив, но едно е сигурно – има неутрален вкус. Токму заради неговиот специфичен и силен вкус, луѓето или го сакаат или не. Затоа, сосема е јасно дека имате знак прашалник над главата кога читате „секс“ и „ѓумбир“ во иста реченица.

Figging всушност потекнува од BDSM светот, а целта е да се засили сексуалната возбуда со помош на ѓумбир. Се разбира, веќе претпоставувате дека ѓумбирот не се користи во врела чаша чај. Љубителите на figging од ѓумбирот прават дилдо, а некои од нив дури и анални плагови.

Ние веруваме дека се прашувате зошто некој би направил секс играчки денес кога понудата од нив е навистина разновидна? Тајната лежи во магичните својства на ѓумбирот.

Имено, бидејќи ѓумбирот содржи есенцијални масла, ја иритира мукозната мембрана, што ја прави почувствителна, и затоа сексуалната возбуда е прилично интензивна, што доведува до многу поинтензивен оргазам.

Кога се користи во форма на анален плаг, ѓумбирот ги стимулира нервните завршетоци, а чувството на пецкање и топлина може да трае и до половина час.

Како работи figging-от?

Голем корен од ѓумбир треба темелно да се измие и излупи. После тоа, сè уште треба да имате малку поискусни раце. Имено, со помош на нож потребно е да се преобличи во фалусен или облик на плаг. Кога користите ваков вид секс играчка, се создава чувство на топлина, што е особено возбудливо за почетниците.

Исто така, постои лесна варијанта на овој тренд. Ако не сакате да користите корен од ѓумбир, ќе послужи и прав. Се меша со малку лубрикант и така се користи во секс игри. Имајте на ум дека користењето ѓумбир во која било форма може да биде непријатно, дури и болно. Значи, ако сакате да го пробате овој тренд, сторете го постепено и внимателно.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris