Три жени решија да се откажат од сексот: Тие раскажаа како изгледаат нивните животи без секс!

13 декември, 2020
602db7d255bc2fd63e9b


Сексот сигурно не е најомилената тема во женските разговори за овие три жени


Во исто време, тие покажаа дека долг „сув период“ не мора да значи дека нивниот живот не е исполнет.


Сексот е важен, сигурно ќе се согласите. Но, сепак не е доволно за да се запишеме на списокот на работи неопходни во животот, рекле трите жени. И тие објаснија зошто недостатокот на оваа активност во нивните животи понекогаш нема никаква врска со намаленото либидо. Без оглед на причината што ги поттикнала да бидат во целибат, сите тие покажале дека животот може да биде исполнет без секс.


Стефани (49): „Јас не сум девица, но ќе почекаме до брак“ Стефани Риверс нема секс од 2014 година и таа е добро. По неколку врски во кои мажите ја третираа како трофеј, 49-годишната одлучи дека нема да биде роб на сопствените сексуални нагони, како што може да бидат некои. За неа, многу е поважен фокусот на духовниот раст и градење врска со човек што може да се контролира. На крајот на краиштата, најдобро е да се види дали тие двајца се компатибилни за врска, на тоа дали врската може да преживее кога сексот престанува да биде нешто ново во врската.

Но, тоа во никој случај не значи дека Стефани се воздржува од љубовни врски. Таа е среќна со Нелсон кого го нарекува љубов на својот живот, и иако живеат во различни градови наоѓаат време за состаноци. Тие, исто така, одлучија да чекаат за секс додека не стапат во брак. Само затоа што толку многу жени се подготвени да имаат секс во кое било време и каде било, мажите не се мачат да чекаат искрена жена. Ако повеќе жени работеа за да станат најдобри луѓе што можат, ќе има помалку сексуални полемики “, заклучи Стефани.


ЛаКвита, 32: „Воздржувам осум години и уживам во секоја минута.“ Апстиненцијата од секс, признава 32-годишната ЛаКвита Луск, започнала првенствено од религиозни причини. Во нејзините 20-ти години помина низ искуството на лоши врски и секоја нова ќе ја оставеше во полоша состојба од претходната. Капката што се прелеа од чашата беше врската во која тогашната 24-годишната сфати дека е е со човекот со кој беше во врска, кој воопшто не го сакаше. Таа одлучи да се воздржи од секс една година, а тоа се претвори во осумгодишен период.

’Мислам дека сите имаме потреба да бидеме блиски со другите. Мислам дека сексот е прекрасен, но јас бев во можност да ги контролирам тие инстинкти’, рече ЛаКвита. Нејзиниот целибат не ја спречува да излегува и да се забавува. Но, кога мажот покажува дека не може да ги контролира своите инстинкти, на ЛаКвити веднаш и е јасно дека тој не е оној вистинскиот.


Сара (35): ‘’ Јас сум спортист и буквално немам желба за секс ’’ Како спортист, 35-годишната Сара Роџерс има само 10% телесни маснотии, а со хормонален дисбаланс честопати и недостасува менструација. Нејзиното либидо е буквално ништо. Трчањето, триатлонот и спортовите за издржливост се прилично осамени активности во кои Сара ја разви својата добро воспоставена рутина, особено ако е сингл.

„Се будам наутро, вежбам, јадам совршени оброци и сум во кревет до 21 часот, а следниот ден го повторувам истиот распоред“, изјави Сара, која не крие дека троши многу пари на чевли и патувања.

Таа признава дека љубовните врски го балансираат нејзиниот живот и смета дека е прекрасно да има некој што ја вози и ја турка надвор од безбедната зона. Така, со текот на времето, таа би сакала да има секс ако наиде вистинската особа. Таа го опиша идеалниот партнер како некој што е помалку конкурентен од неа и може да ја отвори вратата кон другите светови.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi