ЗАБЛУДИ ЗА ХИМЕНОТ кои сè уште ОПСТАНУВААТ! Не пука по ПРВИОТ СЕ*С и прави една НЕВЕРОЈАТНА работа!

31 август, 2020
273266_seks2_f

Се чини дека цел живот нè учеле погрешно кога станува збор за хименот …

Отсекогаш мислевме дека хименот пука за време на првиот секс и потоа исчезнува, но сега експертите го тврдат спротивното. Доказот за невиност што сè уште се бара во некои општества пред бракот веќе не е сигурен. Жената има химен иако била интимна со некој маж.

Дури и најискусните лекари не можат да разликуваат химен на невина девојка од химен на жени кои не се. Исто како и остатокот од вагината, хименот е различен за секоја жена, а некои жени се родени дури и без химен. Редовниот секс ја зголемува еластичноста на хименот и станува пофлексибилен. Кога се случуваат интимни односи за прв пат, може да се појави болка, бидејќи хименот не е флексибилен, но повредената мукозна мембрана се обновува.

Повредите на хименот заздравуваат брзо и не оставаат сериозна траума. Тие заздравуваат толку брзо што по неколку дена или недели, веќе не се гледа дека имало повреда.  

Она што е исто така природно е дека се намалува со текот на времето и додека во помладите денови може да биде многу забележливо, подоцна може да се намали на едвај видлива големина, без оглед на тоа дали жената имала секс или не. Промената е под влијание на намалување на нивото на естроген со текот на годините.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris