Жени,продолжете го вашето уживање! Како вашиот ВРВ во кревет да потае 20 секунди?

13 јули, 2020
123

Неколку трикови за долг и подобар оргазам за време на сексуалниот однос

Жените би требало да имаат најмалку три оргазма неделно за да бидат во добро расположение, а експертите нудат совети кои ќе го продолжат уживањето во оргазмот кај жената, така што врвот може да потрае 20 секунди, па друи и повеќе.

Кога се работи за филозофијата на оргазмот, на жените дефинитивно им е поубаво, бидеќи нивните оргазми траат подолго отколку кај мажите (окулу 3 секунди), а со доволен напор може да ги доживеат безброј.

“Кога жената е сексуално задоволна, се чувствува одлично бидејќи прави нешто добро за себе и лесно го пренесува доброто расположение на другите”, изјави др. Андреа Пенингтон. Таа смета дека жените треба да имаат најмалку три оргазма неделно, бидејќи предностите се бројни, како здраствени, така и ментални.

Жто се случува со женското тело за време на оргазам?

За да знаеме како да ги продолжиме , мора да знаеме како делуваат женските оргазми. За време на сексуалното возбудување се зголемува приливот на крвта и гениталиите. Огромен дел на нервните завршетоци во карлицата, задникот и бутовите се затегнати, а кога ќе дојдете до оргазам, вашео тело ја ослободува напнатоста низ пријатни бранови од интервал 0,8 секундни. Голем оргазам може да се состои од 10-15 бранови, а малите од 3-5.

Во меѓувреме, вашиот мозок е во потполност насочен на  сетилата во изменета состојба на свест. Ниту една друга природна стимулација не е во состојба да направи волако ниво на концентрација.Ние за време на оргазам губиме свест за звуци и мириси окулу нас.

Како да дојдеме до 20 секунди?

Ако оргазмите ви се премногу кратки, пробајте преку следните совети да ги продолжите.

Една од техниките е таканаречената “ивица ” тј.Достигање на самиот крај, односно ивицата на оргазмот, а потоа нагло прекинува.Повторување на овој процес два или три пати прави поснажен и подолг оргазам кај 65% од жените.

Друг начин е паузирање. Се изведува така што треба да ја тргнете раката или пенисот на партнероткога ќе почувствувате оргазам. Паузирајте 1-2 минути, а потоа продолжете со активноста.

Добар метод е и одвекување внимание- кога ќе се приближите до оргазам, пробајте да си го оттргнете вниманието. Пробајте на пример да тапкате во внатрешниот бут, а кога ќе го повторите ова неколку пати, оргазмот кој ќе следи треба да биде многу подолг.

“Истражувањата покажуваат дека една во 20 жени никогаш не доживеала оргазам. Сите жени можат да доживеат, но не знаат како. 80% од оргазмите се поврзани со психолошки проблеми – загриженост за изгледот, искуства од минатото, верски ограничувања. Сите можеме да се ставиме во улога дали може да го достигнеме врвот или не”, објаснува др Пенингтон.

Поради тоа, таа предлага да го истражувате сопственото тело, но и да имате техники на опуштање, како што се медитација и постепено да му се приближувате на партнерот и да имате отворена комуникација за вашиот оргазам.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi