ЉУБОВЕН ТЕСТ за крај на годината! Дали сте во врска со ВАШАТА СРОДНА ДУША?

30 декември, 2020
403484_ljubav-dvoje_f

На крајот на годината, обично се преслушуваме каде сме, што сме направиле, кои се нашите желби … Во сте врска, но не сте сигурни дали личноста со која сте е „онаа вистинската“. Затоа, проверете и влезете во Новата година уверени во вашата љубов …

Дали личноста со која сте во врска е вашата сродна душа, дали стегањата се знак дека не сте едни за други, или дали се работи за нормални фази низ кои поминуваат сите парови? Дали вашата врска, по сите предизвици во 2020 година, има шанса да ѝ одолее на следната година, што ни носи нови желби, надежи, но и стравови… Направете тест, забавувајте се и размислете за себе и за личноста со која го споделувате секојдневието.

1. По долго чекање во кафуле, што би рекле кога ќе ја видите саканата личност?

а) Среќа моја, конечно си тука!

б) Каде беше досега?

в) Повторно доцниш, намерно или треба тоа да значи нешто?

г) Дали имаше застој во сообраќајот?

2. Колку пати годишно испраќате порака едни на други во исто време?

а) Мислам дека некогаш не ни се случило тоа

б) неколку пати, но случајно

в) често, тоа е доказ дека мислиме еден на друг истовремено

г) Јас не обрнувам внимание на тоа, така што не знам

3. Како изразувате љубов кон саканата личност?

а) прегратка во тишина, зборовите се излишни

б) Купувам мала работа за да ја потсетува на мене

в) Повремено кажувам два слатки зборови „Те сакам“

г) од сè по малку, и подароци и убави зборови

4. Со кој животински пар би се споредиле?

а) коњ и ждребе

б) богомолка и пајак

в) славеи

г) зајак и зајаче

5. Каде би го одвеле вашиот партнер?

а) во дискотека за забава до зори

б) на песочна плажа со зајдисонце и звуци на гитара

в) на прошетка во природа

г) на вечера

6. Во светот на броевите, со кој број би се споредиле себе си и вашиот партнер?

а) 11

б) 007

в) 50

г) 1.000.000.000.000.000

7. Кои анимирани ликови најдобро би ве опишале вас и вашата сакана личност?

а) Том и Џери

б) Убавицата и Ѕверот

в) Којотот и Брзата птица итрица

г) Штрумфета и Гаргамел

8. Кое годишно време најдобро ја опишува вашата врска?

а) зима

б) лето

в) есен

д) пролет

9. Кое овошје има вкус на вашиот партнер?

а) грејпфрут

б) јагода

в) лимон

д) банана

10. Што ве поврзува со саканата личност?

а) роза

б) небото

в) гитара

д) срце

11. Која боја ве потсетува на вашата љубов?

а) зелена

б) црна

в) сина

д) жолто

ПОЕНИ

Одговори:  

1. – а)-5   б)-3  в)-4   г)-2

2. – а)-2   б)-4  в)-5   г)-3

3. – а)-5   б)-2  в)-3   г)-4

4. – а)-3   б)-2  в)-5   г)- 4

5. – а)-3   б)-5  в)-4   г)-2

6. – а)-5   б)-2  в)-4   г)-3

7. – а)-3   б)-5  в)-2   г)-24

8. – а)-3   б)-4  в)-2   г)-25

9. – а)-2   б)-5   в)-4   г)-3

10. – а)-4   б)-2   в)-5   г)-3

11. – а)-2   б)-5   в)-4   г)-3

РЕШЕНИЕ

22 ДО 34 ПОЕНИ

Средна тага

Жал ни е, но не сте со личност која би можела да ви биде сродна душа. Сепак, не грижете се, ако таа личност навистина ве прави среќна, нема простор за паника и нема причина да бидете тажни. Времето веројатно ќе покаже дека не сте еден за друг, но ниту тоа не е причина за несреќа. Секоја личност има сродна душа. Ако се едналичност не оди, ќе дојде друга. Како и да е, никогаш не е доцна за љубов.

ОД 35 ДО 40 ПОЕНИ

Златна средина

Среќни сте покрај саканата личност. Можеби не е таа совршена, целосна среќа за која сите сонуваат, но вие сте задоволни. Во секоја врска има моменти кои не се најубави, но тие доаѓаат и си одат. Немојте да бидете деморализирани и да ве натераат да се сомневате во сè што сте граделе со вашиот партнер. Треба заедно да ги решавате проблемите и да ја градите среќата повторно, и повторно, бидејќи тоа е единствениот пат до долг заеднички живот.

41 ДО 55 ПОЕНИ

Тоа е она што го барате!

Престанете да барате сродна душа затоа што таа е покрај вас. Уживајте во вашата среќа и не кријте ја од партнерот или луѓето. Не дозволувајте мали несогласувања да ве натераат да се сомневате дека сте родени едни за други. Лесно ќе ги надминете сите тешкотии со кои ќе се соочувате во текот на животот, бидејќи ве врзува вистинската љубов.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris