МАЖИ, ВНИМАНИЕ! Ова се трите грешки кои ги правите за време на орален секс

1 декември, 2020
Screenshot_4

Секоја жена доживува орален секс на различен начин и различни работи ѝ одговараат. Ова може да им отежне на мажите да ја пронајдат вистинската техника. Но, без оглед на различните преференции, постојат некои работи што мажите треба да ги избегнуваат кај кунилингусот.

Ова се трите најчести грешки што ги прават.

Започнуваат прерано

Бидејќи страста се разгорува многу побавно кај жените отколку кај мажите, лесен вовед е пожелен и во оралниот секс. Наместо директно да го напаѓаат клиторисот на нивната партнерка, мажите треба нежно да ги стимулираат другите ерогени зони.

На пример, внатрешната страна на бутот, брегот на Венера или усните. Ова во голема мера ќе помогне во ширењето на страста и желбата низ женското тело – а честопати завршуваат со огномет на страсти.

Игнорирање на говорот на телото

Кое е најлошото нешто што може да се случи за време на орален секс? Да престане кога се чувствувате најдобро! Затоа, мажите секогаш треба да обрнуваат внимание на вашиот говор на телото, додека ви овозможуваат орален секс. Повлекувањето на карлицата во негова насока е добар знак – а запирањето е последното нешто на што треба да помисли мажот во тој момент.

Исто така важное: ако нешто ви се допаѓа и го сфати тоа, тогаш подобро да го одржува истото темпо, наместо да забрзува. Колку побрзо се возбудува жената, толку побрзо може да исчезне таа возбуда.

Не ги користат своите раце

Без разлика дали мажот ги користи рацете за да ве гали или ви продира со прстите, тој дефинитивно треба да ги користи. Зошто? Бидејќи се чувствува неверојатно добро кога чувствувате допир со други делови од телото за време на орален секс. Може да ве полуди – на позитивен начин!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris