Ги учи жените како да привлечат богаташи со својот начин на облекување – Овие 7 парчиња облека треба да ги поседува секоја дама!

19 јуни, 2020
ana

Шведската блогерка Ана Беј стана позната благодарение на видеата на „YouTube“ во кои им дава совети на сите жени кои сакаат да станат дел од високото општество.Овој пат, инфлуенсерката, познат апод прекарот „Jet set baby“, објави видео на својот канал во кое издвои седум модни совети со кои сите дами можат да бидат елегантни и да го освојат вниманието на мажите. Ана истакна дека е клучно да се придржувате до елеганцијата, и да ја обновите вашата гардероба со одредени класични парчиња облека, како што лелеав фустан и едноставно палто, а две аксесоари се строго забранети.

Подолу ви ги откриваме сите 7 модни совети:

Летно палто

Ана вели дека нејзиното најважно парче облека е светло палто што може да се носи преку маица или фустан за време на летните ноќи.

– “Причината за тоа е затоа што некои вечери се ладни и треба да имаме парче што ќе може да нè загрее, а во исто време да го направиме да изгледа елегантно и софистицирано.”- објасни таа.

Бел фустан

Друг важен дел од гардеробата е белиот фустан.

– “Романтичните бели фустани се совршени зана  лето, затоа што тие често се многу лесни, удобни и женствени, а во исто време се чувствувате префинето во него. Може да го носите и во текот на денот и ноќта” – вели Ана во своето видео.

View this post on Instagram

Let’s talk wine! 🍷 Common Question 1: “Do you have to drink wine or alcohol to be elegant or part of high-society?” Absolutely not! On the contrary it’s becoming more and more common that people are non-drinkers which I admire. 🍷 Common Question 2: “What’s your favorite wine?” I don’t drink red wine due to it being heavier in tannins that trigger my migraines. I only drink white wine. My favorite wines tend to come from Burgundy region in France. Montrachet wines, Corton-Charlemagne, Batard-Montrachet, Puligny-Mobtrachet etc, but then it’s also important to pay attention to the winemaker and vintage (some will be better than others). One favorite wine of mine was a bottle of Batard-Montrachet Grand Cru from Domaine Fontaine-Gagnard (I won’t spill the vintage as I’m planning on purchasing cases of this wine). It was definitely because this is a great wine maker, a fantastic year for burgundy whites but also because I had a wonderful memory with this wine. 🍷 Common Question 3: ”Do I need to learn about wine to be accepted in society?” If your circle of friends are all wine connoisseurs then you might feel a little bit left out in the conversations. But besides that, I don’t think learning about wine besides the basics is necessary. As long as you know what wine to order (try other wines than just “Sauvignon Blanc”) & basic understanding of wine you will be fine. 🍷 Ladies, What wines are your favorites? #annabey #schoolofaffluence

A post shared by Anna Bey – School of Affluence (@schoolofaffluence) on

Платформи наместо потпетици

– Елегантните дами не носат потпетици во текот на денот.Можете да ги носите ноќе ако одат со вашата облека, но тие се дефинитивно нешто што треба да се избегнува во текот на денот – истакнува блогерката, и советува дека наместо штикли треба да се определите за платформи.

Бела ленена кошула за на плажа

-“Купете ленена кошула. Ленот е еден од оние ткаенини што никогаш не изгледа ефтино, затоа што е природен материјал. Покрај тоа, ленот ќе ве освежи, што ќе ви биде особено пријатно во текот на летните месеци. Да, точно е дека се гужва, но мислам дека тоа е шармот на ленената кошула.” – вели Беј.

Впечатлива торба за плажа

Ана ве советува да изберете плетени торби, бидејќи тие се многу функционални.

– “Ќе ги обожавате големите плетени торби, бидејќи можете да ги ставите сите свои работи во нив и тие лесно се вклопуваат во скоро сите модни стилови.Набавете повеќе парчиња, за да можете да ги менувате.” – советува Ана.

Едноделен костим за капење

– “Дефинитивно мислам дека сите елегантни дами треба да имаат барем едно парче костим за капење.” – вели Ана.

Бели шорцеви

Ана ве советува да купите неколку бели шорцеви и да ги менувате постојано.

– “Инвестирајте пари за да купите квалитетни шорцеви, кои имаат добар крој, да се направени од квалитетен материјал и да ги потенцираат вашите облини.” – тврди блогерката.