Маска, кожа, слатко кутре…Убавата косоварка го привлече вниманието на улиците во Њујорк

1 октомври, 2020
o_8890709_1024

Британската пејачка со косовско потекло Дуа Липа (25) во понеделникот прошета по улиците на Newујорк со своето момче Анвар Мохамед Џерард Хадид (21), помладиот брат на сестрите Изабел Каир „Бел“ Хадид (23) и Јелена Нура „Џиџи“ Хадид (25)

image

Липа носеше долги кожни панталони, маица со долги ракави со качулка со патент што беше изменета за да наликува повеќе на горниот дел затоа што ги покажува нејзините стомачни мускули и црни лакирани чевли на потпетица, а облеката ја надополнуваше со црна кожна чанта и бела заштитна маска. 

слика

Хадид се одлучи за далеку порелаксирано издание во кое носеше маичката на британскиот бенд „Ајрон Мејден“ со зашиени долги црни ракави, бела подкошула, црни панталони и црни патики „Адидас Суперстар“. Хадид се определи за црна заштитна маска и мора да се додаде дека и неговата маица и долната кошула и панталоните имаа капки боја, како да има насликано нешто на таа облека.

Липа и Хадид поминаа добар дел од денот на отворено и во еден момент јадеа нешто. Во текот на вечерта, двојката повторно беше фотографирана во иста облека во која се гледаше предходно.

image

Фотографиите на Липа и Хадид направени се неодамна и го потврдија пишувањето на други медиуми дека пејачката добила и куче Декстер.