Одлично враќање на трендот од 90-тите: Овој дизајн ќе доминира на модната сцена во текот на летото! (ФОТО)

17 јуни, 2020
рр

Овој принт беше сакан од сите, а ова лето повторно ќе биде на модната сцена. Без сомнение, повторно ќе ги освои срцата на сите дами.

Овој шарен принт ќе го најдете на скоро сите парчиња облека, од сандали, маици, па сè до траки за коса. Најдобро од сè, лесно одговара на сите стилови. Тој е доволно ефикасен, така што секоја облека ќе ја направи интересна. Едно е сигурно, сите ќе погледнат во вас.

Модните експерти велат дека доколку сакате да бидете во тренд ова лето, набавете барем едно парче со овој дизајн. Трендсетерките се луди по овој принт и го носат многу.

Сандали и капи веќе може да се најдат во сите бои на печатењето „бандана“.

Доколку изберете панталони или маица со овој принт, ќе имате ефективна и импресивна облека без многу напор. Погледнете како модните блогери го комбинираа овој принт:

View this post on Instagram

Always sparkling @carodaur @chloe

A post shared by Sandra Semburg (@sandrasemburg) on

View this post on Instagram

Chloe arrivals FW19 @chloe #details #chloegirls

A post shared by Sandra Semburg (@sandrasemburg) on