Ослободете го „животното“ во вас! Животински принт е повторно во мода! (ФОТО)

8 јуни, 2020
print

Дизајнот со животински принтови не излегува од мода со причина веќе сезони наназад и е резервиран за најхрабрите модни познавачи

Иако тие имаат лоша репутација, „животинските“ дизајни секогаш ја наоѓаат својата публика. Некои ќе ги наречат кич, но нема негирање дека, кога добро се комбинираат, тие не се вистински моден хит.

Трендовите се обновуваат секоја година, но некои, како овој, преживуваат сезони. За летото 2020, славните дизајнери веќе објавија модели со „животински принт“. А модните експерти сè уште препорачуваат да не претерувате со овој дизајн. Еден добар пар леопард чевли ќе ја претвори дури и најобичната бела комбинација во стилско совршенство од модните списанија.

Зебра, леопард, тигар, змија… Кое и да одберете, сигурно ќе бидете забележани каде и да сте.

https://www.instagram.com/p/CBDroGuMhyL/?utm_source=ig_embed

Инфлуенсерките „животински принтови“, ги комбинираат и со неизбежниот црвен кармин, а ова лето се враќаат во мода и аксесоарите во златна боја со примеси на имитација животинска кожа. Исто така, тексасот многу добро се вклопуваат во животинските дизајни, давајќи неодолива доза на непосредност и личен стил, без оглед дали се работи за фармерки и кошула, или здолништа и тексас јакни.