Патики и фустан, комбинација која ги освои сите трендсетерки: Еве како да го носите овој тренд без грешка!

19 јули, 2020
patiki

Кој вели дека мора да носите патики само со спортски комбинации и во неформални пригоди?

Долго време не постојат правила во модата и сè е дозволено. Комбинирањето на навидум некомпатибилни работи може да даде одлична модна приказна. Таков е и случајот со патиките и формалните фустани.

Овој модел на обувки веќе не е резервиран исклучиво за спортски комбинации и одење во теретана. Иако звучи невообичаено, совршено се вклопува во елегантни стајлинзи.

Одважен и смел, тоа е како ние би го опишале овој тренд. Ако сакате да бидете различни и да бидете во чекор со модата, оваа комбинација е токму за вас.

Оваа сезона, удобноста доаѓа на прво место. Фустаните се, како што знаете, најдобро парче облека за брзо постигнување на елегантен и женствен стил. Најдобар начин за балансирање и постигнување „уличен стил“ што е достоен за социјалните мрежи е комбинирање фустани со патики.

Трендсетерките веќе полудеа за ваквите комбинации и ни дадоа неколку одлични предлози за тоа како може да се носи овој стил.

Оваа комбинација е апсолутен хит, бидејќи покрај тоа што изгледате модерно, ќе се чувствувате и удобнио, така што ќе можете да ја поминете целата ноќ на нозе, играјќи во ритамот на вашата омилена музика.

https://www.instagram.com/p/B_h1AvYpRtw/?utm_source=ig_embed
View this post on Instagram

Waiting for dolphins🌊🐬 #dolphinsinvenice

A post shared by Johanka Marková (@johankamarkova) on

Дали сте љубител на овие необични и различни комбинации или сè уште играте на сигурна карта?

Пишете ни во коментарите што мислите за овој тренд …

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi