Сандали кои ветуваат визуелно продолжување на нозете и потенок изглед!

5 јули, 2020
сдсдфсдф

Без разлика дали сакате чевли со високи потпетици, со ортопедска пета или привлечна варијанта, овој модел ветува визуелно продолжување на нозете и потенок изглед. Звучи примамливо? На прво место, веројатно сите знаете дека потпетиците, дури и кога се мали, придонесуваат ногата да изгледа потенка, бидејќи мускулите се затегнати, така што несовршеностите се помалку забележливи.


Сепак, чевлите со ремени околу глуждот ја немаат таа моќ. Модните експерти се согласуваат дека овој вид обувки визуелно ја скратува должината и не се препорачува да изберете вакви модели. Ако сè уште ви се допаѓаат вакви сандали и не сакате да се откажете, има решение за тоа. Во тој случај, изберете модели кои имаат про транспарентна лента околу глуждот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi