За поубави нозе и задник: Фармерките на Софија Вергара, кои се најголема конкуренција за сите “skinny” модели!

28 септември, 2020
вергара насловна

Софија Вергара на својот Инстаграм објави видео на кое носи фармерки со сопствен потпис, модел Кармен која ги обликува задникот и ги издолжува нозете.

Многу ласкав модел на фармерки што се носеа и во поформални и во лежерни прилики, носеше Софија Вергара на снимањето празнична реклама за детската болница Сент Џуда.

Црните фармерки се шират во лесен трапез, имаат среден висок струк и линија во средината на нозете и се сечат како панталони, поради што се погодни и за носење во поформални ситуации.

Како што објасни актерката на видеото, фармерките Кармен се елегантни и удобни и многу добро се вклопуваат на задникот, кревајќи и обликувајќи го. Може да се каже дека фармерките од трапез се најголемата конкуренција на слабите модели затоа што ја разубавуваат фигурата на жената без оглед на бројот подготвен за абење.

Обожавам добри црни фармерки, и ова е нов модел за сезоната, напиша познатата убавица која облеката ја надополни со обичен црн врв.

Можете да носите фармерки Кармен со обични маици, блејзер или џемпер, додаде Софија и покажа голема торба Луј Витон што ја носеше за да ја снима рекламата.

Актерката откри и дека новиот модел на фармерки го именувала по нејзината пријателка Кармен, со која одела во градинка.

Всушност, овие фармерки и изгледаат подобро на мене отколку на мене, изјави Софија Вергара во видеото.

Во продавниците ја проверивме понудата на црни фармерки со трапез и пронајдовме неколку одлични модели што можете да ги видите во галеријата со слики на почетокот на текстот.