На кого му расте, а на кого му останува ист? Еве што кажува науката за големината на вашиот полов орган!

6 јуни, 2020
lnpenis

Од мали нозе мажите се опседнати со големината на својот полов орган. А, дали пенисот расте и колку, одговори студијата во која учествуваа 274 мажи.

Постојат две групи:

Showers (Статични)

Во оваа категорија спаѓаат 74% од мажите и кај нив полниот орган има иста големина за време на ерекцијата, како и во фазата на “мирување.”

Growers (Растечки)

Од друга страна, во оваа група се наоѓаат 26% од мажите и кај нив полниот орган за време на ерекција може да порасне дури за 10 сантиметри.

Секако, се е индивидуално, а на еректилната функција можат да влијаат и лошите навики, како што се цигарите, алкохолот и несоницата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi