НАЈДЕТАЛНИОТ ЕРОТИЧЕН СОНОВНИК! Тројка, во јавност, прељуба: Откријте што ви кажува вашата потсвест!

10 ноември, 2020
сон

Дури 95 проценти од луѓето барем еднаш сонувале еротски соништа, а околу осум проценти од жените и мажите ги имаат секој ден. Следното е список на најчестите соништа заедно со интерпретациите.

Пребарување места
Ако сонувате дека секогаш барате соодветно место за водење љубов со партнерот, тоа може да значи дека ви недостасува интимност во врската или дека монотонијата се провлече во вашиот интимен живот. Ако барате соодветно место е болно за вас, тоа значи дека сте потсвесно загрижени за иднината на вашата врска.

Без облека
Во случај да се најдете голи во сон, се плашите од откривање на сопствените активности, како и од осуда. Ако се обидувате да ја скриете голотијата, не сакате да се открие кој било дел од вашата личност, а ако видите гола личност која е одбивна за вас, веројатно се плашите од вистинската вистина за таа личност.

Водење љубов во јавност
Пријатели или членови на семејството кои го критикуваат вашиот партнер или вашата врска можат да ги охрабрат соништата за водење љубов на јавно место. Може да биде и страв од разоткривање на вашата врска. Може да се однесува и на личност која не сака да се согласи на врска што е тешко да се прифати во нејзиното непосредно опкружување.

Со странец
Карл Јанг имаше теорија дека секој маж и жена имаат анимус. Анимус е машка енергија на жената, и обратно анима е женска енергија на мажот. Интимната врска со странец од спротивниот пол има врска со вашата аниме. Станува збор за рамнотежа, спојување на машките и женствените аспекти на себе си. Водењето љубов со странец во сон, ако не и трауматично, може да биде знак за личен раст и развој.

Со позната личност
Иако можеби навистина сакате да спиете со Дејвид Бекам, да имате интимна врска со позната личност и да имате сон има сосема поинакво значење. На пример, можеби е желба да се добие поголемо внимание, слава, богатство, одобрување или зајакнување на социјалниот статус.

Тројка
Соништата во кои имате врска со повеќе луѓе ја симболизираат вашата желба за поголема поддршка во животот, но и нарушена самодоверба. Ако сонувате за доминантна жена, најверојатно ви недостасува нешто во емоционалната сфера.

Прељуба
Ако сонувате дека го изневерувате вашиот партнер, нема причина за паника. Станува збор за тешкотиите и несигурностите што се јавуваат во врската. Ако сте личноста која изневерува во сон, веројатно се чувствувате виновни за нешто. Што прави да се чувствувате виновни? Ако ве изневериле во сон, не бидете премногу сомнителни. Погледнете во огледало бидејќи овој чин на прељуба не е реален, но вашата несигурност е вистинска.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi