Најдобрите модели од првите High Street летни колекции

1 мај, 2020
мода

Топлите денови за многумина се омилени. Особено кога станува збот за модата пролет-лето. Иако само што зачекоривме во пролетта, Hihg Street брендовите веќе ги претставија своите летни колекции кои изобилуваат со лежерност, романтика и раскошни модни додатоци.

Mango почетокот на летото го замислува низ едноставноста на омилените летни модели во неутрални бои со додавање на зелени и сини тонови.

Massimo Dutti ги нагласува модерната класика и раскошните земјени тонови.

И Bershka и Stradivarius претставија лежерни летни модели .

Малку поразлични, раскошни и етерични летни модели претстави Zara со колекција која ја нагласува бохо естетиката.