Најголеми грешки при купувањето фармерки

9 јули, 2020
bez_njih_ne_mozemo

Дали бираме удобност или естетика? На повеќето поважно им е да фармерките им стојат одлично поради што прекршуваме некои основни правила при купувањето

Слепо ги пратиме брендовите

Кога се во прашање фармерките треба да се насочиме кон класиката. Експериментирањето со некоја друга облека може да е убава промена, но моделите кои отскокуваат, со реси, со големи дупки, со извезени цветоци, со сошиени бисери најчесто се носат само една сезона или во најдобар случај две. Држете се до класичниот модел кој и ласка на фигурата и во кој се осеќате одлично.

Неспремност за нови стилови

Не, ова не е спротивно на она што веќе го споменавме, дека не треба да експериментирате. Дури и ако не наседнете на секој тренд, има нови модели кои го заслужуваат ввашето внимание. Можеби ќе се изненадите како ќе ви стојат фармерките од времето на мајка ви или пак вреќестите фармерки.

Удобноста е на последно место

Не е важно дали фармерките ќе изгледаат добро на вас додека стоите. Обидете се да седнете во кабината или чучнете. Важно е да ви биде убодново секоја поза. Ако ви остане трага на кожата на стомакот копчетопосле две минути тогаш тоа не се фармерки во кои треба да вложите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi