Најлесната диета на Светот: Јадете според овој РАСПОРЕД и ИЗГУБЕТЕ 12 килограми!

28 ноември, 2020
2f0d38f514b24096df3a7f3114a8014b78039e3b

Лесна диета, која вклучува воздржување од храна само неколку часа на ден, може да даде извонредни резултати.

Постудените денови многу од нас водат во еден вид летаргија, па затоа ги занемаруваме физичките активности. Затоа, уште попотребно е да направите нешто за себе со цел да бидете здрави, витки и во добра форма.

Предлагаме да започнете диета по ротацијата на Земјата. Ако се воздржите од јадење и пиење само неколку часа на ден (дозволено е да се пие само вода, по можност алкална и малку минерализирана) според табелите што ги приложуваме, може да изгубите четири до 12 килограми за еден месец. Покрај тоа, во текот на половина година, ќе „ослободите“ од 50 проценти од токсините што ги внесувате преку храна и течности, а исто така ќе забележите чувство на свежина и подобра концентрација.

Препорачливо е да избегнувате цигари за време на гладувањето, додека може да земате лекови (освен лекови за смирување). Ако имате проблем со метаболизам или хормонално нарушување, не смеете да консумирате црвено месо, мешунки, производи на база на соја и мед четири часа пред секој пост.

Првата половина на декември 2020 година

1.12. почеток на глад 10:46 крај на глад 13:47 почеток на глад 22:04 крај на глад 03:20

2.12. почеток на глад 11:38 крај на глад 14: 38 почеток на глад 22:56 крај на глад 04:12

3.12. почеток на глад 12:28 крај на глад 15:32 почеток на глад 23:51 крај на глад 05:00

4.12. почеток на глад 13:18 крај на глад 16:29

5.12. почеток на глад 00:46 крај на глад 05:47 почеток на глад 14:01 крај на глад 7:25

6.12. почеток на глад 01:43 крај на глад 06:31 почеток на глад 14:45 крај на глад 18:21

7.12. почеток на глад 02:38 крај на глад 07:14 почеток на глад 15:26 крај на глад 19:17

8.12. почеток на глад 03:35 крај на глад 07:55 почеток на глад 16:09 крај на глад 20:14

9.12. почеток на глад 04:30 крај на глад 08:36 почеток на глад 16:51 крај на глад 21:10

10.12. почеток на глад 05:28 крај на глад 09:18 почеток на глад 17:34 крај на глад 22:10

11.12. почеток на глад 06:31 крај на глад 10:06 почеток на глад 18:21 крај на глад 23:12

12.12. почеток на глад 07:34 крај на глад 10:54 почеток на глад 19:13 крај на глад 00:17

13.12. почеток на глад 08:39 крај на глад 11:48 почеток на глад 20:08 крај на глад 01:22

14.12. почеток на глад 09:43 крај на глад 12:47 почеток на глад 21:07 крај на глад 02:27

15.12. почеток на глад 10:47 крај на глад 13:48 почеток на глад 22:09 крај на глад 03:28

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi