Најважните правила за нега на кожата за време на бременоста

26 јуни, 2020
Najvaznija-pravila-za-negu-koze-u-trudnoci

Чистење
Професионалцитњ препорачуваат употреба на средства за чистење на лицето на база на глицерин. Ако имате проблеми со ултра-сува кожа, тогаш најдобро е да се исчисти со средство што не се измива, средство коешто е благо и има хидрантни својства. Се препорачува да се мие / чисти лицето двапати на ден за да се избегне сушење.


Акни
Ако имате мрсна кожа, склона кон појава на акни, најверојатно ќе ги преживеете најлошите проблеми со нив во првиот триместар од бременоста. Најбезбедно е да се решат овие проблеми со препарати кои содржат гликолна киселина, алфа хидроксна киселина, хамамелис или – исклучиво по препорака – еритромицин.

Брза и лесна шминка
Кога станува збор за шминка во бременоста – ве советуваме да се придржувате кон филозофијата: „Помалку е повеќе“.

Сè што треба да ставите на лицето, се неколку повеќенаменски производи. Пудра во форма на стик – што може да послужи и како прикривач кој целосно ќе ги покрие темните кругови и црвенилото, но исто така ќе биде одлична основа за вечерно излегување. Потоа, дебели моливи – тие можат да послужат како руменило, молив за уста или очи истовремено, и тие нема да заземаат премногу простор во вашата торба. Ако сте жена која не знае да живее без кармин, проверете дали е тоа бренд што може да се пофали со навлажнувачки својства, како и заштитен фактор. Конечно, нанесете водоотпорна маскара и подготвени сте да одите!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi