Откриваме: Две работи што прават огромна разлика во сексот!

25 јули, 2020
секс

Кога сте во нова врска, природно е да се запрашате како ќе функционира вашиот сексуален живот и дали воопшто ќе функционира. Можеби околу ова прашање ќе ви помогне неодамнешната анкета спроведена меѓу 5.500 “single” луѓе од различни возрасти, националности и финансиски ситуации, во кои 83% од испитаниците откриле кои се двете клучни работи за добар секс.

Странските истражувања покажаа што е важно за повеќето слободни луѓе кога влегуваат во врска, во однос на активностите во кревет и што треба да се направи за да се направат што е можно поуспешни.

Повеќето од нив, над 80% потврдија дека двата клучни фактори за добар секс е да имаат грижлив и ентузијастички партнер.

Се разбира, постигнувањето оргазам е исто така многу важно, но сè уште не е на самиот врв на најважните фактори, како ни факторот, партнерот да се бакнува и да комуницира добро.

Затоа, не грижете се ако не го забавувате вашиот партнер со трикови во кревет и не му давате повеќекратни оргазми – очигледно е дека луѓето само сакаат да имаат секс со добра личност и тоа е тоа, без дополнителни компликации.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi