Ова е причината зошто мажот кој ја изневерува својата сопруга никогаш не ја напушта

17 јуни, 2020
Couple having arguments and sexual problems in bed

Тој ја изневерува цело време, но никогаш не одлучува да ја напушти. Сопругата на таков човек чувствува огромна болка и огорченост. Таа не може да се бори затоа што нема сила. Сепак, има едно чувство во неа дека овој измамник не го уништил, и тоа чувство се нарекува – надеж. Истата таа надеж ѝ вели: Тој веројатно те сака многу и затоа не те остава засекогаш. Ти си поважна од неа и од оние пред неа…

Вашиот сопруг ве изневерува, но вие останувате заедно. Сопругата на таков човек или се предава целосно на бездната и предавството на нејзиниот сопруг или се обидува да биде подобра од таа другата жена… Таа оди против нејзините вредности, верувања, природа и чувства, сето тоа со надеж дека ќе го „врати“ назад кон себеси и семејството.

Постојат три причини зошто сопругата страда од маж што изневерува

  • Кога била мала, некој ѝ рекол дека љубовта е страдање. Дека мора да се бори засекогаш за љубов. Таа пораснала, но таа приказна останала врежана во нејзиното сеќавање. Затоа страда секој ден, затоа што смета дека треба да биде така … Но, не мора.
  • Ниска самодоверба и неразбирање на личните вредности. Неможноста да одлучите што е добро за неа и како да се однесува. Очекувате вашиот партнер да ве направи среќна.
  • Никогаш не си признала себеси дека нејзиниот сопруг ја изневерува. Таа постојано живее во илузии, чувствува болка, но не дозволува таа болка да излезе на површина.

А зошто мажот не ја остава жена иако со години ја изневерува или има постојана љубовница?

  • За него е убава ситуација. Тој има уреден живот и хармонија со сопругата, додека има чувство на авантура и ентузијазам со својата љубовница. Тој добива сè што сака.
  • Неговата болна гордост. Тој е поласкан што неколку жени го сакаат во исто време. Му значи дека тој е достоен за таа љубов и дека ја заслужува.
  • Не е финансиски профитабилно за него да се разведе. Тоа би значело дека тој треба да го подели имотот. И тогаш тој ќе мора повторно да се ожени со љубовницата и повторно да биде на исто…
  • Проблем од мали нозе. Тој не може да изгради здрава врска. Тој се бори со силни чувства кон сопругата, но и кон својата љубовница. Тој не може да се одлучи само за една жена.

Како што можете да видите, проблемот не е кај жената, туку кај мажот: тој е оној што се бори со себе, обидувајќи се да го најде своето место под сонцето. Жените кои имаат ваков сопруг треба да си постават само едно прашање: „Дали навистина сакате да живеете во таков брак?“

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi