Ова се работите што треба да ги примените за да ја спречите појавата на брчки

24 јули, 2020
brcki

Веројатно веќе знаете дека борбата со брчките почнува кон средината на 30-тите години од животот. Има неколку едноставни совети кои треба да ги следите за да ја спречите нивната појава.

Користете креми со заштитен фактор – добрата крема за анти стареење треба да содржи и SPF 15  како заштита од сонцето, кое влијае за побрзото појавување на брчки.

Престанете да пушите – пушењето го одзема кислородот и хранливите материи, а го зголемува бројот на слободни радикали во клетките на организмот.

Јадете хранливи состојки – многу вода, чај, овошје и зеленчук се работите кои мора секојдневно да ги внесувате. Храната која е богата со антиоскиданси, витамини и минерали е добра во борбата со брчките.

Избегнувајте го стресот – ако често сте под стрес треба да вежбате јога, да пешачите или да медитирате. Секој стрес испушта моќен хормон кортизол кој го поттикнува стареењето.

Користете навлажнувачи за кожа – нивниот корисен ефект ќе ја хидратира кожата и ќе ја омекне.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi