Овој хороскопски знак крши срца и ги доведува другите до лудило: Ќе ве повреди, а нема ни да трепне

27 јуни, 2020
Annotation 2020-06-26 225250

Во еден момент може да му бидете се на светот, а следниот ден ништо да не му значите.

Некои од знаковите во зодијакот се родени срцекршачи. Тие попрво би се оддалечиле од вас, на груб начин би ве исфрлиле и би ви го скршиле срцето само за да немате прилика вие да им го скршите срцето.

Некои хороскопски знаци сметаат дека љубовта е игра, а победник е оној кој ќе му го скши срцето на партнерот без око да му трепне.

Тој нема проблем емотивно да ве уништи, а многу е веројатно дека ќе ужива во тоа да гледа додека се кршите. Закрепнувањето од такви ситуациии може да трае со години, а секогаш е подобро да го спречите отколку да го лечите.

6 Signs She's Flirting With You | LoveLearnings.com

Пазете се од стрелците

Стрелците се брутално искрени, затоа се сметаат за најголеми срцекршачи во хороскопот, кои се способни на најлош начин да ви ги повредат чувствата.

Тие ќе ви кажат што чувствуваат без влакна на јазикот, а нема да се потрудат ни малку да и стават “фил” на приказната. Очекувајте дека ќе ви се види многу директно, без да се потрудат да сокријат ниеден детал ниту пак да ви олеснат.

Нивната груба природа може да ги повреди другите луѓе, посебно ако станува збор за чувствителни луѓе. Кога стрелецот ќе дознае дека неговиот партнер не може да ја поднесе нивната искреност, тоа ќе ги изнервира и врската може одеднаш да се смени.

Наместо да пробаат да го решат проблемот, луѓето кои се родени во овој хороскопски знак само ќе посакаат да раскинат за да можат да го искажуваат своето мислење, без страв дека некој ќе ги повреди.

Во нивниот свет ништо не е стабилно. Стрелците често од досада сакаат да повредуваат. Во еден момент може да сте му се на светот, а утре ништо да не му значите!

Луѓето во овој хороскопски знак обично во текот на животот имаат многу љубовни врски, па дури и премногу партнери, за во момент да сфатат кој од нив навистина го сакале. А и да сфатат ќе биде касно.

Освен стрелците, на листата на најголемите срцекршачи се наоѓаат Водолиите заради нивната непредвидливост која може да го олади парнерот, како и фактот дека не се спремни за компромиси.

Трето место завземаат Близнаците кои не се посветени на врската и прилично се неодлучни.

Дали се сложувате дека стрелецот е најголем срцекршач во хороскопот? Пишете ни ги вашите искуства!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi