Паровите кои го применуваат правилото 2/2/2 секогаш остануваат во фаза на меден месец: Вечната љубов сепак постои!

18 ноември, 2020
pexels-vera-arsic-984923-830x0


Од памтивек, луѓето ја барале тајната на вечната љубов. Иако многумина мислат дека ова е „невозможна мисија“, одговорот е токму спротивното! Ако се прашувате како да останете засекогаш во фазата на меден месец, одговорот е едноставен: излегувате на состаноци со вашата „втора половина“ без деца, пријатели, колеги, роднини …

Кога ќе одвоите време само за вас и вашиот партнер, ќе можете да ги освежите чувствата што ги имате еден кон друг, да се потсетите зошто сте заедно и колку љубов има меѓу вас. Не само што ви дава шанса да се опуштите, туку и ја зајакнува вашата врска.


Правило 2/2/2 е едноставно: Секоја втора недела, излегувајте некаде навечер – сами. Секој втор месец, одете некаде за време на викендот – сам. Секоја втора година, излегувате една недела по ред – сами.

Ако сè уште се сомневате, само помислете: само затоа што вие и вашата друга половина сте биле заедно некое време, не значи дека треба да престанете да излегувате сами. Кога се забавувавте, сè ви беше ново и интересно, и секако помалку стресно отколку што е сега, особено ако имате деца и сте целосно посветени на нив.

Излегувањето од време на време може да ви помогне да го вратите тоа свежо, возбудливо чувство. Дури и ако „розите не цветаат“ во вашата врска или брак, треба да оставите сè настрана и да излезете со „другата половина“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi