Пет „тајни“ ерогени зони кои отклучуваат непознати задоволства!

26 ноември, 2020
тее

Теме
Преполно со нервни завршетоци, скалпот е една од најдобрите непознати ерогени зони. Нека вашиот партнер нежно го масира вашиот скалп со врвовите на прстите.

Зглобовите на рацете
Ретко сме допрени овде, така што зглобовите содржат одредено ниво на табу.

Тие се исто така „на пат“ до поинтимните делови од телото, така што ова исто така ја зголемува возбудата. Можете лесно да го поместите прстот околу зглобовите со кружни движења.

Колена
Ова е областа зад коленото, веднаш на свиокот на ногата, каде што кожата е малку помека. Тоа е исто така место кое другите ретко нè допираат, што значи дека чувствуваме мала наплив на возбуда кога некој ќе не допре таму.

Исто така, има многу нерви таму, што значи дека е исклучително чувствителна област. Лесните допири работат добро и тука.

Прсти

Dreamstime

Многу луѓе избегнуваат да ги допираат нозете, но прстите не се наменети само за луѓе со фетиш, тие всушност можат да бидат исклучително секси место за почеток на предиграта.

Иако некои се скокотливи со најмал допир, многумина уживаат во лижење, цицање или галење на прстите.

Стомакот
Стомакот е близу до вашата главна ерогена зона, па чувството на исчекување може да биде исклучително возбудливо.

Стомакот е исто така добро место за играње со температурата. Обидете се да задржите нешто ладно или топло во устата, а потоа да го бакнете стомакот на партнерот, пишува The Sun.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi