Поголем број на европјани ги мачат овие 2 симтоми од корона вирусот

9 јули, 2020
2194649_profimedia0509987631_ff

Најчестите симптоми кај заболените од корана вирусот во Европа се главоболката и губитокот на сетилото за мирис , покажуваат резултатите од истражувањата на Институтот ИФОС од Франција. Истражувањата покажале дека болеста се манифестира во различни облици, а симпомите зависат од возраста и полот на заболените.

Резултатите покажуваат дека дека овие симптони не биле забележани кај пациентите од Азија. Истражувањето било направено кај повеќе од 14 000 пациенти кои имале благ или умерен облик на заболувањето. Ова е објавено во „Journal of Intern Medicine“ каде што 7 до 10 заболени ги имале овие симптоми. Според истото се дошло до заклучок дека во 5 европски земји – Франција, Белгија, Германија, Италија и Швајцарија губењето на осетот за мирис е еден од специфичните симптоми на корона вирусот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris