Полни сте со енергија, многу спиете и многу работите- Психолозите имаат НАЗИВ за вас!

13 јули, 2020
energija

Креативните луѓе се екстремни: тие се или дел од толпата или се целосно пасивни набљудувачи.

Студиите покажаа дека креативните луѓе се многу сложени и на нив влијае скоро сè – предизвиците, однесувањето во животната средина и социо-културни фактори.

Унгарско-американски психолог и истражувач Михајл Чиксентмихајли смета дека креативците се полни со енергија, се претежно тивки, сакаат да спијат многу часови, но и да работат напорно. Исто така, се карактеризираат со одлична концентрација и се големи ентузијасти.

Креативците се одлични работници и имаат неверојатна концентрација.

Креативните луѓе знаат да ја контролираат својата енергија. Доколку е потребно, ќе се фокусираат на работата со својот максимален капацитет. Споменатиот стручњак потенцира дека креативните луѓе обично се или екстровертни или интровертни, или едното или другото, со тенденција секогаш да бидат дел од толпата или само пасивно да набљудуваат . Според психолошкото истражување, луѓето кои се и екстровертни и интровертни се најстабилни личности.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi