“Less is More”: Славни дами кои изгледаат подобро со природна шминка

31 мај, 2020
61696489-kim-kardashian

Познат е фактот дека некои жени сакаат да се средуваат. Но, кога станува збор за шминкањето и бирањето облека, понекогаш важи правилото дека помалку е повеќе.

Темна сенка и кармин е смел избор, но не му стои на секому. На повеќето жени им прилегаат природни и неутрални тонови. Добриот шминкер ќе го постигне тој „природен“ ефект користејќи различни пудри и хајлајтери, коректори и сенка.

Кејти Пери обожава да експериментира со шминка и нејзината коса, но може и да се земе за пример како нападната шминка и лошо ускладените бои можат да го расипат целиот изглед.

Во прилог се шест ѕвезди на кои подобро им прилега “no make-up” мејкап изгледот со неутрални тонови:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi