Правете ги ОВИЕ 5 работи со секој оброк и ќе изгубите тежина без да мрднете!

3 декември, 2020
kilogrami

Слушнете го советот на овој лекар.

Слабеењето без диета и напор звучи бесмислено. Д-р Мајкл Грегер, автор на најпродаваната здравствена книга „Како да не умреме“ и основач на веб-страницата NutritionFacts.org, откри како тоа сè уште е можно.

– Мразам книги за диети – напишал докторот во својата книга „Како да не се биде на диета: Неопислива наука за здраво, трајно слабеење“.

Исто така, на неговата листа на работи што ги мрази, има фотографии пред и потоа, филери, фантазија. Во својата книга со скоро 600 страници тој откри дека најголемиот мит е дека треба да јадеме помалку за да ослабеме. Јадете помалку, движете се повеќе – е класичен совет што често ќе го слушате затоа што наводно калоријата е калорија.

Сто калории пилешко и сто калории сланина не се исти. Открил пет навики што треба да се здобијат на секој оброк за да изгубат несакани килограми и да останат во форма.

Пијте многу течности.

Водата природно го забрзува метаболизмот, па ако пиете голема чаша вода четири пати на ден, ќе избрише околу сто калории.

Уште покорисно е ако водата е студена – вашето тело треба да работи за да ја донесе таа течност до температурата на телото – метаболизмот работи побрзо. Исто така, чаша вода пред оброк ќе ви го наполни стомакот, така што ќе јадете помалку за време на оброкот.

Внимателно изберете ја вашата област.

Вашите први каснувања можат да поправат или уништат оброк, тврди Грегер. Вистинските можат да одземат сто калории од главно јадење.

Користете јаболков оцет.

Има големо влијание врз слабеењето. Киселата храна го стабилизира шеќерот во крвта и го забрзува метаболизмот. Сепак, не пијте оцет – додајте го во салати.

Фокусирајте се на храната.

Тргнете ги телефонот, ТВ и игрите додека јадете. Вашиот фокус се префрла од храната на технологијтаа, што потсвесно ве принудува да јадете повеќе. Истражувањата покажаа дека маж и жена кои јаделе додека гледале телевизија јаделе барем едно парче пица повеќе од оние кои не гледале. Една група луѓе јаделе 77% повеќе сладолед и слатки додека слушале радио отколку оние кои јаделе во тишина.

Јадете полека.

Секој е зафатен, но може да одвоите дваесет минути за да јадете. Тие дваесет минути мир овозможуваат да се развијат вашите природни сигнали на ситост, тоа чувство на исполнетост на умот и телото да го добие целиот ефект. Ако ги следите овие совети, веќе сте на половина пат до целта. Тој исто така советува да јадете помали закуски, да џвакате долго време и да користите помали чинии.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris