Природен лек кој го спречува ’рчењето: Само испијте го овој сок пред спиење! (РЕЦЕПТ)

9 октомври, 2020
146989_shutterstock-786992512_ls

Потребни ви се само 4 лесно достапни состојки за овој рецепт

’Рчењето е честа состојба што може да се појави во секое време, иако е почеста кај мажите и луѓето со прекумерна тежина. Постојат неколку начини да се спречи и запре оваа лоша навика, а овој напиток против рчење (природен лек) е еден од нив.

Многу е едноставно, сè што треба да направите е да го направите овој домашен пијалок и да го пиете пред спиење секоја вечер. Домашниот сок ќе ви помогне да ја елиминирате слузта, што е една од главните причини за ‘рчењето.

Многу е важно да користите органско овошје и зеленчук, бидејќи тие не содржат штетни хемикалии и пестициди. За овој рецепт ви требаат само 4 лесно достапни состојки и со едноставна подготовка вашиот пијалок против ‘рчење е подготвен!

Состојки:

½ шоља вода

¼ лимон

1 ѓумбир

2 јаболки

2 моркови

Подготовка:

Сè што треба да направите е да ги ставите сите состојки во блендер и да мешате додека не добиете убава и хомогена смеса. Овој домашен сок мора да го пиете неколку часа пред да одите во кревет.