Пробајте го најдобриот природен лек за чистење на цревата! После тоа вирусите не Ви можат ништо

4 август, 2020
течност

Викторија Семјонова, експерт за природно лечење дава рецепт за радикално чистење на цревата.

Земете половина килограм свежи моркови и исто толку свежо цвекло.

Зеленчукот ситно исечкајте го и ставете го во неоштетен емајлиран сад. Прелијте со врела вода така што водата треба да биде два прста над зеленчукот.

Потоа додадете по една рака сецкани суви кајсии и суво грозје. Ставете го садот на жешка рингла за да зоврие водата. Веднаш потоа тргнете го садот од оган.

Во течноста додајте една лажица мед и оставете да отстои покриено 12 часа на ладно место. Потоа, процедете ја течноста и пијте по половина чаша три пати дневно. Чистењето на цревата со помош на овој рецепт трае еден месец.

Преостанатата течност чувајте ја во фрижидер.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris