Производ за убавина без кој Анџелина Џоли не излегува од дома

28 април, 2020
andzelina

Иако има 44 години, Анџелина Џоли и понатаму се наоѓа на листата на најубави жени во Холивуд. Актерката никогаш не преферилала нападна шминка, позната е по нејзината природна и едноставна убавина на која можат да и позавидат многу помлади девојки, а сега е познато на што се должи нејзиниот беспрекорен тен.

Нејзината козметичарка Ронда Ранд која се грижи за актерката уште од нејзината единаесетта година, открива дека Анџелина никаде не излегува од дома без еден производ. Отсекогаш носи минимална шминка, но никогаш не ја прескокнува секојдневната рутина со нанесување на крема за сончање со фактор 50. Без таа крема не излегува од дома.

Исто така, Ронда додала и дека Анџелина посебно внимание посветува на темелното вадење на шминката и се труди да помине што е можно повеќе време без шминка. Најомилената крема на актерката која содржи фактор 50 е од марката Dermbasics која може да се најде и по цена од 59 долари.