Психологот Ана Кирјанова: Вака се однесува мажот кој не ја сака својата жена!

14 август, 2020
Annotation 2020-08-13 220056

Ана Кирјанова е позната како една од најдобрите психолози во Русија. Ова е нејзиниот заклучок за сопрузите кои не ги сакаат своите жени

Тој не те сака ако: не те гушка спонтано, не зборува со тебе за мали нешта, не те бара за да види како си на средина од работниот ден …

Тој не те сака ако: не можеш да сметаш на неговата помош. Кога треба да се грижиш за него како да е петгодишно дете, а не четириесет и петгодишен маж.

Тој не те сака: кога те исмева. Кога не те забележува, твојотот напор и работа. Кога ќе ти каже дека јадеш многу или дека не може да ја јаде твојата храна затоа што не е онаа на која е навикнат.

Тој не те сака кога постојано се меша во она што го правиш, ги подметнува своите одлуки како твои, кога ќе ти каже дека зборуваш глупости, дека не размислуваш со своја глава, дека си глупава ако мислиш…

Тој не те сака кога ќе ти каже: ти си виновна.

Тој не те сака кога не одобрува ништо што ти ќе го направиш или кажеш.

Тој не те сака, ако секое „Те сакам“ треба да му го изнудуваш.

Ако вашиот сопруг не ве сака, со текот на времето можеш да станеш грда, збунета, срамежлива, несмасна – бидејќи тоа се случува со жената кога има недостаток на љубов.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris