РЕШЕНА МИСТЕРИЈАТА: Најдобрите љубовници имаат ДВЕ ВАЖНИ карактеристики! ДАЛИ И ВИЕ СТЕ МЕЃУ НИВ?

21 декември, 2020
664477_profimedia0050583887_ls

Конечно, одговорот на ова горчливо прашање

Честопати има дилеми за тоа што треба да имаат најдобрите љубовници.

Дали тоа се одредени вештини во кревет?

Или, можеби, одредени карактеристики?

Ново истражување открило дека луѓето кои имаат две специфични карактерни црти имаат и најбогат сексуален живот.

Испитаниците без љубовни партнери, 192 самохрани жени и 105 самохрани мажи учествувале во оваа студија.

Учесниците мораа да одговорат на низа тестови за да воспостават врска помеѓу алтруизмот, односно однесување кое има за цел да им помогне на другите во кое не се очекува никаков вид на награда од другите, со тоа колку некој е успешен во љубовта, односно во врските и сексуалниот живот.

Истражувањето заклучило дека добрите и несебични луѓе имаат најбогат сексуален живот, односно водат љубов почесто од другите луѓе и дека се најзадоволни од својот сексуален живот. За машките испитаници, ова вклучува поголем број на партнери за секс без обврски.

Студијата не даде одговор на тоа што ги мотивира испитаниците да им помагаат на другите, но без оглед на тоа, добиените резултати се уште еден доказ дека љубезноста и несебичноста секогаш се исплатуваат.

Дека љубезноста и несебичноста се привлечни особини во сексуална смисла, тоа е очигледно во историјата, поточно од времето на ловството и собирањето на општеството кога мажите кои великодушно го делеле својот плен со целото племе биле најпосакуваните животни партнери за жените.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi