Само две состојки за помалку килограми и неверојатни резултати!

12 мај, 2020
диета

Како се доближува летото, тргнуваме во потрага по магични напитоци кои ќе ги стопат наталожените килограми, без притоа да треба да се откажуваме од храната.

За таа цел постои сок кој се прави од само 2 состојки и ги топи масните наслаги во рекорден рок.

За подготовка на овој пијалок потребни ви се 4 помали домати и 3-4 целери. За поголем ефект додадете и малку сол и бибер.

Исчистените домати и целер ставете ги во блендер и блендирајте додека не добиете рамномерна смеса. Ставете ја течноста во чаша и додадете сол и бибер. Пијалокот е готов за консумирање.

Се пие секое утро на гладен стомак во период од 2 недели. Потоа се препорачува пауза од 5 дена.