Сè оди од главата! Може да бидете најубавата жена на светот, но ако мислите дека сте дебели или имате голем нос: Залудно е!

15 август, 2020
devojka

Самодовербата компензира за сè: убавина, талент, образование, но и шарм.

На пример, ако сте убава русокоса, имате долги нозе, густи трепки, но во исто време, мислите дека имате голем нос и широка половината – тогаш веднаш срушивте сè. Добрата гардероба не може да ги скрие несовршеностите, ако немате добри односи со себе.

Да речеме дека завршивте два факултета, и сте мастер, но мислите дека сè уште треба да се образувате затоа што не го знаете она што треба да го знаете. Кога одите на интервју за работа, веднаш испаѓате. Тие ќе примат некој кој има само средно училиште, но веруваат дека сте ги „собрале сите умови на светот“.

Ако готвите највкусна храна за вашите деца, ги ноисте на патувања, планини, море, читате книга секоја вечер, разговарајте со нив на англиски јазик, но поради некоја причина мислите дека сте лоша мајка (на пример, свекрвата еднаш ви кажа дека сте лоша мајка) и постојано имате грижа на совест – тогаш се е залудно! Вашите деца ја чувствуваат вашата несреќа и несигурност. Сè што правите не вреди. За вашите деца да бидат среќни, мора вие да бидете среќни.

Сакај се себе си! Вежбајте, одморете се, простувајте, слушајте музика … Сакајте се себеси, верувајте во себе за другите да веруваат!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris