Што да правите кога сакате секс почесто од него?

20 декември, 2020
cd900b50b9c26eb64100bc2c59bec314d1ff4e3c_articlemain

Ако некој ви рече „Не би сакал вечерва“ пред да се сврти на другата страна и да заспие, генерално се очекува да бидеме ние жените. Бидејќи мажите се постојано напалени и желни за секс, нели? И, ако тие сакаат секс цело време, не е можно да го сакаме повеќе од него. Нема шанси. Но, всушност има.

Па, што да направите ако сакате малку повеќе секс без да извршите притисок врз вашиот партнер?

Експертите го советуваат следново: Изберете го вистинското време. Ако вашиот партнер е уморен од работа или мора да стане рано, можеби не е подготвен да се откаже од сонот поради оргазам. Научете како да го прочитате неговото расположение и да направите потег кога тој не е истоштен или под стрес. Не фрлајте се кон него веднаш штом ќе влезе од врата, дајте му време да одмори малку.

Започнете со нешто релаксирачко. Ако е уморен или треба да стане рано, поканете го да се истуширате заедно и масирајте го под туш за да се опушти малку. Откако ќе се опушти, сè ќе оди во насоката што ја сакате.

Ласкај му. Никогаш не ја потценувајте моќта на ласкањето. Бидете сигурни дека тој точно знае колку го сакате и направете сè за да се чувствува како најсекси маж на светот.

Однесувајте се кон него, така што тој да се чувствува посебно. Не се само жените кои не сакаат да бидат третирани со внимание. Направете да се чувствува ценето со тоа што ќе го однесете на вечера или ќе му подготвите омиленото јадење. Не правете чувство дека е ваша играчка. Зошто да не носиш убава долна облека само за него? Преземете ја контролата над ситуацијата и ставете ја во вистинско расположение.

Започнете со предигра надвор од спалната соба. Вклучете го преку ден со неколку секси пораки. Чекањето помага да се зајакне возбудата. Ако е зафатен на работа, не го бомбардирајте со премногу пораки. Една секси порака ќе биде доволна.

Нека те брка. Ако вашиот маж е алфа маж, кој сака да биде доминантен, вашите агресивни потези може да го оладат. Ако мислите дека вашиот партнер претпочита да започнува секс самостојно, дозволете му. Планирајте ја ситуацијата така што изгледа дека треба да ве брка по секси игри.

Запомни. Ако вашиот партнер е под стрес, не форсирајте секс. Знаете дека не би го посакале ниту тоа ако ситуацијата се смени. Понекогаш момците не се добри во комуникацијата, затоа треба да слушате добро и да обрнете внимание на знаците што го покажуваат тоа. Ако знаете дека понекогаш сте премногу барани, обидете се да му дадете малку повеќе внимание за промена. Ова ќе му помогне што побрзо да се расположи и опушти.

Ако ве одбиваат премногу често, обидете се да ја идентификувате причината. Ако станува збор за некоја надворешна причина како што е работата, не ја сфаќајте лично. Не дозволувајте вашето его да се повреди или да ве налути. Обидете се да ја прифатите причината и обидете се да помогнете на кој било начин.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi